styl tradycyjny - salon

Styl tradycyjny, czyli piękno klasyki, zawsze znajdzie swoich zwolenników. Nic dziwnego, to przytulne i wciąż modne aranżacje. Z czym kojarzy się tradycja? Z ciepłem, domowym ogniskiem, ale również klasyczną elegancją. A więc jak wygląda styl tradycyjny i skąd się wywodzi?

Historia

Styl tradycyjny sięga aż do starożytności, a więc na naprawdę bogatą historię. W Europie rozwijał się na przestrzeni wieków, zawsze nawiązując do tradycji i klasycznej prostoty. Mimo, iż jest to styl obecny już tak długo, wciąż nie traci na swojej wartości i nadal jest obecny w domach.

styl tradycyjny - gabinet

Czym charakteryzuje się styl tradycyjny?

W stylu tradycyjnym ważna jest jakość. Porządne drewno, z którego wykonane są meble, nada elegancji, ale również ciepła. Dodatkowo, w kwestii mebli, powinna być zachowana swojego rodzaju spójność, najlepiej, jeśli wszystko pochodzi z jednego kompletu. Wypoczynek charakteryzuje się komfortem, wykonaniem z przytulnych materiałów, nie musi szczędzić na rozmiarze. Tapicerka często wykonana jest ze skóry. W kwestii dodatków rządzą antyki. To świetny dodatek pokazujący ducha czasu oraz tradycję.

Co ciekawe w stylu tradycyjnym, oprócz ważnej roli ścian, zwraca się uwagę na sufit. Nie musi on pozostać płaski, sztukateria oraz ozdobne listwy świetnie podkreślą stylistykę. A na ścianach powinna pojawić się ozdobna tapeta w jasnych, pastelowych barwach. Wzór ma być drobny, nie nazbyt ozdobny i rzucający się w oczy. Kolorystyka powinna być utrzymana w ciepłych beżach, brązach oraz bieli. W stylu tradycyjnym nie występują pstrokate kolory, panuje elegancja i przytulność. W charakter tradycji idealnie wpiszą się również złote ozdoby, na przykład pokaźny żyrandol. Lampy to świetna dekoracja. Dodatkowo w oknach powinny zawisnąć długie, zrobione z pięknych materiałów zasłony oraz firany. To kolejny element podkreślający tradycyjny styl wnętrza.

Podsumowanie

Styl tradycyjny idealnie nada się do rodzinnych, ciepłych domów. Jeśli marzymy o komforcie w eleganckiej i przytulnej formie, postawmy na taką aranżację. Już wykorzystanie tylko poszczególnych elementów nada niepowtarzalny urok wnętrzom oraz wprowadzi tradycję i harmonię. Serdecznie polecamy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here