lampa glamour wisząca - żyrandol

„Glam” w dosłownym tłumaczeniu oznacza coś wytwornego, efektywnego i reprezentacyjnego. Styl glamour pochodzi od wielkiego kina lat 40 i 50. To blask i elegancja starego Hollywood. W wystroju wnętrz, oznacza to luksus i bogactwo.

Wnętrza glamour

To styl bardzo ekskluzywny. Czasami nawet kiczowaty i dość przesadzony. To blask i świecidełka. Wszystko to w połączeniu daje miłą dla oka wytworność. Konieczne są wygodne sofy, krzesła z wysokimi oparciami, a przede wszystkim nasycone kolory. Głównie wykorzystuje się kolor czarny, szary i kremowy… ale też śmiało stosuje się złoto i srebro.

Wnętrza w stylu glamour skupiają się na kontrastach. Mogą to być kontrasty skupiające się na różnych kolorach, ale mogą też skupiać się na przeróżnych fakturach.
W tym stylu ma być bogato, ale nie do przesady. Bardziej niż ilość liczy się jakość. Dodatki powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Wnętrza powinny mieć klasę, a nie po prostu pokazywać kasę.

Jako ozdoby wykorzystuje się błyszczące tkaniny, srebrne misy, kryształowe wazony i wszelkie dodatki wykonane z tych materiałów.

Dopełnienie wystroju glamour

Nieodłącznym elementem wystroju wnętrz jest oświetlenie. Lampa glamour to kwintesencja przepychu. Najczęściej wyposażone są w setki maleńkich kryształków, które odbijają światło. Dzięki temu nawiązują one do bogatych sukni hollywódzkich gwiazd sprzed 60 lat. Są eleganckie, ale równocześnie bardzo kruche i delikatne. Bardziej przypominają biżuterię niż przedmiot codziennego użytku. Pięknie prezentują się w nowoczesnych oraz minimalistycznych wnętrzach. Przełamują ich skromność i stają się główną ozdobą całego pomieszczenia. Należy unikać zestawiania bogatych, kryształowych żyrandoli z wieloma dekoracjami. Inaczej uzyskamy efekt zbyt dużego przepychu, który może wyglądać karykaturalnie.

Lampa glamour może także być stylizowana na świecznik. Jest on oczywiście, dużo bardziej filigranowy niż jego barokowy odpowiednik. Również powinien być ozdobiony wysokiej jakości kryształkami. Takie lampy pasują bardziej do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym.

Lampy w stylu glamour powinny być wytwarzane z materiałów jak najwyższej jakości. Dlatego często produkowane są nawet z kryształów Swarovskiego, które wykorzystywane są też do produkcji biżuterii. Daje to niesamowity efekt. Piękny szlif kryształków pozwala na grę światła, która jest warta każdej ceny. Lampa taka jest ozdobą tak samo w dzień, jak i w nocy.

Styl glamour jest odważny i ekskluzywny. To kontrolowany luksus, który trzeba utrzymać pod kontrolą, aby nie zamienił się w przepych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here