Wieszaki na ubrania - wieszak

Wydaje się, że wieszak na ubrania to naprawdę banalny przedmiot. Po prostu wieszamy ciuch i chowamy do szafy. Zaskakująca może być wiadomość, że różne wieszaki  na ubrania służą do różnych rzeczy! Jak je odpowiednio stosować?

Wieszaki na ubrania mają za zadanie utrzymać nienaganny kształt naszych ubrań. Dlatego właśnie warto znać ich przeznaczenie do odpowiedniej odzieży. Najważniejszą rzeczą jest krój, materiał oraz przeznaczenie ubioru. Inaczej przechowamy lekką sukienką niż ciężką marynarkę.

Ubranie, a odpowiedni wieszak

Zacznijmy od koszul, gdyż tu sprawa jest prosta – należy je wieszać na najzwyklejszym, niewyprofilowanym wieszaku. Tworzywo nie jest ważne.

Spódnice i spodnie mają specjalnie przystosowane wieszaki z klipsami. Dzięki temu nie musimy trzymać poskładanych ubrań, a mogą one swobodnie zwisać. Nie będą tworzyć się żadne zagniecenia.

Marynarki oraz płaszcze to chyba najważniejsza odzież do przechowywania na wieszakach. To po nich najbardziej widać, czy są dobrze przechowywane. Dzięki odpowiednim wieszakom dłużej zachowują dobry wygląd i nie psuje się ich krój. Aby marynarki i płaszcze dobrze opiewały naszą sylwetkę, należy przechowywać je na wyprofilowanych, lekko skierowanych do przodu wieszakach.

Jeśli chodzi o sukienki, dla nich stworzone są proste wieszaki z rowkami lub haczykami. Na nich możemy umieścić delikatne ramiączka, dzięki czemu nie będą zbyt obciążone oraz będą się dobrze układać.

Wieszaki na ubrania - wieszaki

Z czego powinny być zrobione wieszaki na ubrania?

W tej kwestii nie ma większej różnicy. Jednak warto zastanowić się, które będą wystarczająco wytrzymałe i posłużą nam na dłuższy czas. Wiadomo również, że na cięższe ubrania przydadzą się mocniejsze wieszaki, gdyż tylko takie nie ugną się pod wagą, a co za tym idzie, będą w odpowiednim kształcie przechowywać ubrania.

Wieszaki to ważny element dbania o jakość i wygląd naszych ubrań. To one utrzymują je w dobrej formie przed odpowiedni układ. Jeśli będziemy je odpowiednio stosować, świetnie zadbają o ubrania, lepiej niż nie jedno żelazko czy środek.

2 KOMENTARZE

  1. Odłożyłem kiedyś marynarkę na taki plastikowy wieszak i marynarka już była praktycznie do wyrzucenia, nie układała się w ogóle, przez to, ze zniekształciły się poduszki na ramionach… od tego momentu bardziej uważam ;x

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here