styl nowoczesny - tlo

Świeży i wciąż rozwijany styl nowoczesny to bardzo charakterystyczna forma. Ciężko pomylić ją z czymkolwiek innym, gdyż ma mocno zarysowane cechy. Jeśli chcemy stworzyć nowoczesną aranżacje w naszym domu, warto poznać dokładnie ważne informacje oraz opis tego stylu.

Historia

XX wiek dał fundamenty pod rozkwit nowoczesności. To wyraz buntu wobec bogatości zdobień oraz przepychowi. Nowoczesność to przede wszystkim prostota i totalny minimalizm. Pionierskim budynkiem w stylu jest znany niemiecki Bauhaus. Znajduje się w nim uczelnia artystyczno-rzemieślnicza. Budynek znajduje się w Weimarze, a jego piękno kryje się właśnie w prostocie formy.

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Prosta forma, która ma zapewnić funkcjonalność. To podstawowe założenie stylu nowoczesnego. Często można spotkać się z prostymi liniami oraz geometrycznymi kształtami. Kolorystyka utrzymana w jednolitości, ma być przede wszystkim przejrzyście. W aranżacji wnętrza ważne jest światło, które odgrywa ważną rolę w odbiorze całości. Kolejną cecha jest brak jakichkolwiek ozdób i zdobień. Rolę dekoracyjną mają pełnić powierzchnie, precyzyjne i solidnie wykonane. To właśnie styl nowoczesny wprowadził modę na otwarte przestrzenie przez łączenie ze sobą dwóch pokojów. Podstawowymi kolorami w tworzeniu wnętrza jest biały, czarny, szary oraz beżowy. W obrębie tych barw możemy tworzyć idealne połączenia, które stworzą jednolitą całość. Dla odważnych, umiejętnie operujących kolorami osób polecamy dodać jakiś mocny akcent kolorystyczny. Taki zabieg urozmaici aranżację oraz nada charakter wnętrzu.

styl nowoczesny - beton

Wracając do kwestii dekoracyjnych, kluczową rolę odgrywają też materiały. Na podłodze powinno zawitać drewno lub płytki. Popularna ostatnio staje się również wykładzina winylowa. Ściany świetnie eksponują beton lub płytki. Zrezygnujmy ze sztampowych tapet czy zwykłej farby. Meble zwykle wybiera się drewniane, ale również szklane lub metalowe. Tapicerki są jednolite, bez żadnych zdobień. Zestawiając ze sobą różne materiały i tworzywa urozmaicamy wnętrze. To właśnie są zabiegi dekoracyjne w stylu nowoczesnym.

Podsumowanie

Nowoczesność ma dwa nieodłączne elementy: minimalizm oraz praktyczność. Trzeba odpowiednio nauczyć się operować tymi pojęciami, aby osiągnąć sukces w aranżacji wnętrza. Wbrew pozorom nowoczesny wystrój wcale nie jest prosty do stworzenia i potrzeba wprawy, aby stworzyć prawdziwe cudo we własnym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here