nowoczesny pokój dla młodego chłopca

Pokój dla młodego chłopca powinien być wygodny, ale także pobudzający wyobraźnię i zachęcający dziecko do działania. Pamiętajmy, że to w nim dziecko spędza wiele godzin – odpoczywa, uczy się czy bawi. Przy aranżacji pokoju dla dorastającego chłopca powinniśmy wziąć pod uwagę jego zainteresowania. Na przykład, jeżeli dziecko jest fanem jakiejś bajki bądź komiksu świetnymi dodatkami będą naklejki na ścianę czy dywan z postaciami tej bajki czy komiksu. Warto jednak w taki sposób urządzić pokój chłopca, by w przypadku zmiany zainteresowań, łatwo można było zmienić aranżację.

Kolory w pokoju nastolatka

Chłopcy wolą ciemniejsze barwy w swoich wnętrzach. Idealnym kolorem jest soczysta zieleń, którą możemy połączyć z czerwonymi bądź ciepłymi odcieniami żółtego czy pomarańczowego. Świetnym wyborem jest również kolor niebieski, który możemy zestawić z białym, szarym bądź granatowym. Przy dobieraniu kolorów do pokoju dla dorastającego chłopca pamiętaj jednak, że barwy ciepłe pobudzają do aktywności fizycznej, z kolei kolor niebieski zachęca do nauki.

Kącik do nauki

Niezwykle ważnym miejscem w pokoju dziecka jest kącik do nauki. Wybierz dla swojego dziecka biurko z regulacją wysokości oraz nachyleniem blatu, które w odpowiedni sposób można dopasować do wzrostu nastolatka. Ponadto dzięki regulacji, taki mebel rośnie razem z dzieckiem. Pamiętaj również o regulowanym krześle, które musi być wygodne i zachęcać do nauki. Wybór krzesła do biurka dla dziecka nie może zostać potraktowany bez dużego zaangażowania. To właśnie na nim nasza pociecha będzie spędzała długie godziny, na rysowaniu czy odrabianiu lekcji. Krzesło dla dziecka musi być wygodne, regulowane oraz posiadać wzmocnienie odcinka lędźwiowego. Wszystkie partie pleców oraz łokcie muszą posiadać solidne podparcie, tak aby pozycja przy biurku było prawidłowa. Blisko biurka postaw komodę z szufladami, dzięki której dziecku łatwiej będzie utrzymać porządek w miejscu nauki.

Pokój dla młodego chłopca – meble

Idealnym wyborem do aranżacji pokoju dla nastolatka są meble modułowe, np. szafki, regały, pudła, kosze wiklinowe, plastikowe pojemniki na kółkach czy wiklinowe kosze. Tego rodzaju wyposażenie posłuży na lata, ponieważ w nietrudny sposób można zmienić ich funkcję. Jeżeli nasze dziecko przestanie interesować się zabawkami, w pudłach czy pojemnikach możemy schować sprzęt sportowy czy gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here