zrywanie podłogi

Wymiana parkietu w mieszkaniu bardzo często jest problematyczna. Wiele zależy od tego, jaki materiał został zastosowany do przymocowania desek. W nowoczesnym budownictwie stosowane są relatywnie łagodne, ale mocne kleje. Znacznie gorzej jest w przypadku parkietu położonego kilkadziesiąt lat temu. Zazwyczaj mamy tutaj do czynienia z subitem, który jest toksyczny i groźny dla zdrowia. Jego usunięcie z danej powierzchni także nie jest proste.

Samodzielne zrywanie podłogi

Osoby, które mają doświadczenie w pracach budowlanych bardzo często decydują się samodzielne zrywanie parkietu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że musimy pozbyć się nie tylko starych desek. Usuwanie subitu jest w tym przypadku najcięższym zadaniem. Lepik ten generuje drażniący zapach. Jak już wspomniano jest on szkodliwy dla organizmu, a więc musimy kompleksowo zabezpieczyć się przed przedostaniem się oparów do płuc.

Podczas samodzielnego usuwania warstwy adhezyjnej musimy wykorzystać profesjonalne maszyny. Są one podstawą do tego, aby powierzchnia została skutecznie oczyszczona. Zdecydowana większość osób korzysta z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego. Nieco kłopotliwe jest to, że zazwyczaj potrzebujemy dwóch urządzeń. Do usuwania subitu z większej powierzchni powinniśmy zastosować specjalistyczną polerkę. Trzeba jednak pamiętać o obszarach trudno dostępnych, które wymagają użycia mniejszych urządzeń np. frezarki. Minusem jest fakt, że kompleksowe przygotowanie powierzchni do ułożenia nowego parkietu jest czasochłonne. Wypożyczenie urządzeń jest drogie, a więc im szybciej wykonamy pracę, tym lepiej.

Profesjonalne zrywanie podłogi

Cena opisywanych usług zależy przede wszystkim od powierzchni podłogi. Wycena odbywa się więc w sposób indywidualny. Pamiętajmy, aby podczas wyboru przedsiębiorstwa nie kierować się wyłącznie niską stawką. Dobrze jest sprawdzić opinie wcześniejszych klientów.

Ile to kosztuje?

Na rynku funkcjonuje coraz więcej profesjonalnych firm oferujących zrywanie parkietu. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli zależy nam na tym, aby wszystko przebiegło sprawnie. Korzystając z usług ekspertów mamy pewność, że podłoga zostanie starannie wykończona. Warto podkreślić, że takie firmy posiadają najwyższej klasy sprzęt, dzięki któremu usługa może być zrealizowana nie tylko precyzyjnie, ale także szybko. Nawet w przypadku dużych powierzchni zerwanie parkietu oraz usunięcie kleju/lepiku zajmie maksymalnie kilka dni. W przypadku, gdy podłoga wymieniana jest tylko w jednym pomieszczeniu wszystkie czynności mogą zostać wykonane jednego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here