meble kolonialne - komoda

Temat był już poruszany we wcześniejszym wpisie, jednak meble kolonialne zasługują na więcej. Chcemy przybliżyć ich historię oraz charakterystykę oraz doradzić, jak dobrze zaaranżować wnętrze z ich użyciem. Zapraszamy do czytania!

Styl kolonialny

Meble to połączenie szlachetności i egzotyki. Ich antyczna forma pokazuje klasę oraz mocne wykonanie. Są bardzo uniwersalne, gdyż ich unikalna forma wpasuje się w praktycznie każde wnętrze. Ta unikalność bierze się również z tego, iż są one wytwarzane w pojedynczych egzemplarzach. Stąd mam pewność, że jesteśmy właścicielami jedynego w swoim rodzaju mebla. Jednakże pojawia się tu problem, jeśli chcemy urządzić wnętrze z więcej niż jednym obiektem, do tego marzy nam się komplet. Na szczęście wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj drewna lub zaszaleć z łączeniem różnych wzorów. Meble same w sobie pełnią rolę dekoracyjną, jednak w stylu kolonialnym występują również ciekawe dodatki w postaci na przykład figurek, czy wezgłowia.

Cena mebli jest dość duża, jednak jak za taką jakość, wykonanie i trwałość, inwestycja jak najbardziej się opłaca. Posłużą nam na długie lata, bez najmniejszych usterek.

meble kolonialne - mahoń

Skąd wywodzą się meble kolonialne?

Ich korzenie sięgają XVII wieku. Zainspirowani europejskim stylem przywiezionym przez kolonistów Hindusi zaczęli wytwarzać własne warianty, lecz z dostępnych surowców. Stąd piękna barwa palisandru, mahoniu oraz teku. Z czasem zaczęli tworzyć własne motywy. Ten egzotyczny, tajemniczy i pełen czaru styl wciąż podbija światowy rynek.

Meble wykonuje się z litego drewna. Stąd masywność i niesamowita trwałość. Drewno musi być odpowiednio wysuszone, a że pochodzi z terenów pustynnych mamy pewność w tej kwestii. Meble na pewno się nie rozeschną. Dodatkowo drewno pokrywa się lakierem oraz dba przez woskowanie i czyszczenie. Nadaje to pięknego blasku oraz sprawia, że surowiec oddycha.

Podsumowanie

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu klimat egzotyki, podróży, ale jednocześnie nadać mu klasy i stylu to meble kolonialne będą idealnym rozwiązaniem. Możesz umieścić je w każdym pokoju, w jednym lub kilku egzemplarzach. Z pewnością zakochasz się w tym tajemniczym stylu z egzotycznych krain.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here