zabezpieczenie przed wilgocią

Aranżacja balkonu lub tarasu to spore wyzwanie. Położone na zewnątrz, te części domu są szczególnie narażone na zniszczenie. Wybierając materiały wykończeniowe, trzeba zadbać nie tylko o ich estetykę, ale przede wszystkim o trwałość i odporność na działanie wody. Jak skutecznie zabezpieczyć balkon lub taras przed wilgocią?

Guma w płynie – przygotowanie balkonu lub tarasu do dalszych prac wykończeniowych

Jak już na etapie pierwszych prac remontowych zadbać o prawidłową izolację tarasu? Kluczowym krokiem jest zastosowanie tak zwanej gumy w płynie – nowoczesnego, łatwego w użyciu materiału. Hydroizolacja tarasu powinna rozpocząć się od użycia własnie tego środka.. Można ją stosować na takich powierzchniach jak beton, gips, tynki cementowo-wapienne oraz cementowe. Guma w płynie jest łatwa do naniesienia i bardzo skuteczna. Tworzy na powierzchni podłogi czy ściany wysokiej wytrzymałości warstwę ochronną, która nie przepuszcza cieczy i jest odporna na działanie wilgoci. Tak przygotowane ściany i podłogi są gotowe do dalszego wykończenia – nałożenia płytek lub paneli tarasowych.

Gdzie kupić i jak stosować gumę w płynie? 

Guma w płynie to materiał hydroizolacyjny, który nabyć można w każdym dobrze wyposażonym sklepie budowlanym. Występuje w wielu wersjach, różniących się nie tylko ceną i pojemnością. Którą gumę w płynie wybrać? Największą skutecznością wykazują się produkty wzmocnione włóknami – są bardziej elastyczne, rzadziej pokrywają się rysami czy pęknięciami. Warstwa zabezpieczająca wykonana z gumą z włóknami jest bardziej szczelna i trwała.
Stosowanie gumy w płynie jest mało skomplikowane i szybkie. Preparat wystarczy dobrze wymieszać i pędzlem nałożyć na wybraną powierzchnię. Największą skuteczność osiągnie guma położona dwuwarstwowo. Między nakładaniem pierwszej i drugiej warstwy trzeba odczekać kilka godzin – zgodnie ze wskazaniami producenta. 

Jak wykończyć ściany i podłogi balkonu lub tarasu? 

Przygotowaną powierzchnię pokrytą gumą w płynie należy odpowiednio wykończyć, by balkon lub taras był maksymalnie zabezpieczony przed działaniem niszczącej wilgoci. Wybierając płytki czy panele, trzeba zwracać uwagę, by były przeznaczone do użytku zewnętrznego i mrozoodporne. Guma w płynie w połączeniu z wysokiej jakości kaflami czy panelami tarasowymi zapewni wylewce i tynkom maksymalną ochronę przed wnikaniem wody. Ściany i podłoga będą zabezpieczone przed pleśnią, grzybem oraz innymi zniszczeniami wynikającymi z wnikania wody w ich powierzchnię. Tak zaaranżowany taras będzie elegancki i trwały i doskonale posłuży przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here