Wszystko to, co znajduje się w naszym mieszkaniu, ma znaczenie i wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego odpowiednio należy urządzić każdy zakątek swojego azylu, bo przecież to właśnie w domu spędzamy najwięcej czasu z rodziną, a także odpoczywamy po pracy. Nie powinno się wypełniać mieszkania przypadkowymi rzeczami.

Kiedy skorzystać z usług projektanta wnętrz?

W sytuacjach trudnego wyboru projektant wnętrz może okazać się bardzo pomocny. Pomieszczenia powinny mieć przestrzeń tak, abyśmy nie potykali się o zbędne gadżety, które zamiast pełnić funkcję dekoracji, tylko by przeszkadzały. Wpłynie to bowiem na jakość naszego życia. Z tego właśnie powodu, każdy element powinien być dobrze przemyślany. Bardzo istotna okazuje się kolorystyka wnętrz, jak również wszystkich pozostałych przedmiotów. Barwy znacząco oddziałują na naszą psychikę, a za tym idzie oczywiście w parze poczucie humoru i ogólne samopoczucie. Należy pamiętać o prostych zasadach, nawet doradzając się projektanta, warto co nieco wiedzieć, iż jasne i wszelkie pastelowe odcienie i biel sprzyjają wyciszeniu. Kolory te rewelacyjnie sprawdzą się w sypialni i wszystkich innych pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku. Istotna jest jednak tego świadomość, nawet zwracając się o pomoc, należy pamiętać, że projektant wnętrz bada na podstawie naszego stylu i preferencji sposób urządzenia mieszkania, ale jeśli będziemy uparci i pójdziemy w ciemne kolory, projektant oczywiście stworzy nam pomieszczenia w takich barwach na nasze żądanie.

Kim jest projektant wnętrz?

Bądźmy zatem rozsądni, człowiek wykonujący ten zawód ma nie tylko doradzać i odradzać, ale również często słucha swoich klientów, zwłaszcza jeżeli są uparci, a chodzi im jedynie o samą pomoc w rozmieszczeniu przedmiotów. Nawet jeśli stworzymy z jego pomocą piękne mieszkanie, może ono kolorystycznie potem nas męczyć. Ważne jest, aby całość dobrze ze sobą współgrała, a przede wszystkim, by mieszkanie było urządzone w całości w jednym charakterystycznym stylu – nie róbmy nowoczesnej kuchni i sypialni w stylu antycznym! Tylko kierując się rozsądkiem i funkcjonalnością swojego domu, uzyskamy zadowalający efekt. Wprowadzanie ograniczeń i ostrożności wcale nie musi od razu oznaczać nudy i szablonowości. Projektant wnętrz ma za zadanie stworzyć plan, który na każdym etapie będzie z nami konsultowany, mamy pewność, że wypośrodkujemy swoje preferencje i choć w połowie przyczynimy się do stworzenia wnętrz mieszkania, a resztą zajmie się specjalista.

Jakie informacje będą potrzebne projektantowi wnętrz?

Na samym początku przedstawiamy projektantowi swoją wizję, po to, aby mógł ja zmodyfikować i dopasować do codziennego życia i wygody. Jeżeli brak nam jednak szerokiej wyobraźni, możemy posłużyć się zdjęciami innych wnętrz, które nam się podobają. Z połączenia naszej wizji wraz ze specjalistą i przykładów innych realizacji, może wyjść bardzo, ale to bardzo ciekawy projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *