poduszki dekoracyjne

Wśród wszystkich dodatków do wnętrz, które są prostym sposobem na odmianę wystroju, do ulubionych należą poduszki ozdobne. Są one świetnym uzupełnieniem kanapy w salonie, korespondują znakomicie z różnymi innymi dodatkami i znajdą swoje miejsce nawet w mieszkaniach osób, które nie lubią typowych ozdób.

Poduszki dekoracyjne przyjdą z pomocą, kiedy znudziła ci się już stara kanapa, ale wciąż jest w bardzo dobrym stanie i niekoniecznie chcesz ją zmieniać na nową. Każdy ma w domu takie meble, które dobrze służą, są wygodne i świetnie się trzymają, tylko że już się opatrzyły. Dodatki do wnętrz takie jak nowe poduszki pozwolą nadać im świeży wygląd – w prosty sposób i już nawet od kilku złotych na wyprzedażach.

Ozdobne poduszki – jak zestawiać kolory?

Wystarczy kupić poduszki ozdobne w pasujących do całego wnętrza kolorach. Mogą one korespondować z wybranym elementem, np. zasłonami, osłoną grzejnika, abażurami lamp. Mogą też być dobrane klasycznie do kanapy lub fotela, na którym się znajdą. Poduszki dekoracyjne powinny być raczej jaśniejsze lub ciemniejsze niż obicie mebla, aby były wyraźnie widoczne. Ciekawym pomysłem jest też dobór większej liczby poduszek w różnych odcieniach – np. jeśli kanapa jest granatowa, to od błękitu po głęboką morską zieleń. Dowolnie można zestawiać ze sobą też odcienie szarości, opcjonalnie wzbogacone o dodatkowy żywy odcień – świetny będzie np. żółty lub fuksja. Pasować do siebie dobrze mogą różne odcienie beżu i brązu oraz zieleni. Czerwone i pomarańczowe ozdobne poduszki wyglądają świetnie na tle czerni lub bardzo ciemnej szarości, sprawiając, że całe wnętrze staje się bardziej energetyczne.

Poduszki dekoracyjne – wzory i desenie

Obecnie modne jest także zestawienie ze sobą różnych wzorów w kilku pasujących do siebie kolorach. Na przykład jeżeli wybierzesz poduszki z marokańskim wzorem, pasować będą do nich gładkie z ozdobnymi lamówkami oraz obite strukturalnymi tkaninami. Wnętrze w spokojnym stylu i naturalnych kolorach świetnie uzupełnią poduszki dziergane, przypominające przytulny sweter, jak i te wykonane z surowych naturalnych tkanin o nierównym splocie, a nawet haftowane. Geometryczne wzory dobrze wyglądają pomieszane ze sobą (np. trójkąty, kropki, paski, drobne mozaikowe wzorki), jeśli tylko trzymamy się spójnej palety kolorystycznej. Modne poduszki ozdobne z geometrycznymi kształtami, egzotycznymi roślinami i zwierzętami czy metalicznym nadrukiem możesz położyć obok gładkich w nasyconych i mocnych kolorach. Jako ozdobne dodatki do salonu będą świetnie pasowały do nowoczesnego wnętrza. Z kolei ludowe i etniczne wzory najlepiej dopełnią mieszkanie urządzone w swojskim lub w podróżniczym i orientalnym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here