jak urządzić bardzo małą łazienkę z wanną

Mała przestrzeń w łazience jest problemem nie tylko mieszkańców bloków ale również w domu prywatnym pomieszczenie to może mieć rozmiary, które po wejściu stają się przytłaczające. Nagle okazuje się, że nie mamy miejsca na pralkę lub wannę, a całość staje się dla nas mało praktyczna. Najprościej jeżeli mamy do dyspozycji trochę miejsca i możemy sobie pozwolić na wyburzenie ścianki i powiększenie pomieszczenia, jednak w bardzo niewielu przypadkach istnieje taka możliwość. Jak urządzić bardzo małą łazienkę i sprawić aby było to miejsce, w którym polubimy spędzać czas? Jest na to kilka sposobów.

Optyczne powiększenie bardzo małej łazienki

Zacznijmy od ścian. Mamy do dyspozycji płytki ceramiczne lub wodoodporne farby lateksowe odporne na ścieranie. Jeśli wybieramy płytki starajmy się o jak najmniejsze jej rozmiary, to optycznie powiększy nasze wnętrze. Unikamy wielkich płyt, których oczywiście montaż jest szybszy i łatwiejszy jednak sprawdzają się one tylko w większych przestrzeniach. Ważna jest również kolorystyka jaką zastosujemy podczas wyboru. Sufit koniecznie musi być w kolorach jasnych, nie przytłaczających, najlepsza będzie tradycyjna biel. Wszelkie ciemne kolory sprawiają, że łazienka stanie się wizualnie mniejsza zwłaszcza jeżeli nie posiadamy w niej okna. Zastanówmy się również czy czas, który w niej spędzamy służy tylko higienie, czy wykorzystujemy tam swoje chwile na relaks np. stosując kąpiele z użyciem aromaterapii. Jeśli lubimy oddawać się chwilom spokoju w łazience postawmy na ciepłą kolorystykę, która ukoi nasze zmysły i stworzy harmonijne wnętrze. W takim wypadku dobieramy jasne beże lub energetyzujące odcienie pomarańczy lub żółci. Możemy również wprowadzić motywy inspirowane naturą jak kwiaty. Gdy traktujemy tę część naszego mieszkania jako pomieszczenie tylko do higieny, śmiało możemy stworzyć klasyczne wnętrze w zimnych odcieniach szarości, które zapewnią modny nowoczesny efekt.

Jak urządzić mała łazienkę z wanną?

Jeżeli lubimy kąpiele, nic nie stoi nam na przeszkodzie w postawieniu wanny. Aby połączyć wygodę z praktycznym zastosowaniem warto wybrać wannę wraz z kabiną prysznicową. W wielu z nich znajdziemy funkcję sauny, dzięki której stworzymy przytulny nastój. Wybierając tę opcję mamy możliwość skorzystania z natrysku w letnie gorące dni i delektować się relaksem w zimowe wieczory w rozgrzewającej kąpieli.

Szafka na kosmetyki w małej łazience

Zastanawiając się nad szafką, wybierzmy taką która posiada lustro. W ten sposób zaoszczędzimy dużo miejsca ponieważ w środku jest mnóstwo miejsca na kosmetyki. Bardzo często w tego typu szafkach nad lustrem wbudowane jest oświetlenie, które doda przy okazji niepowtarzalny klimat w łazience. Pamiętajmy aby meble, które dobierzemy były w kolorach jasnych, najlepiej białym co dobrze wpływa na estetykę całego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here